19 noort Ida-Virumaa talenti said Andekate Noorte Energiafondi toetust

Täna, 14. juunil toimus Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu loodud Andekate Noorte Energiafondi stipendiumide pidulik üleandmine. Energiafondi juubelivooru stipendiaatideks on 19 Ida-Virumaa noort talenti, kelle seas on nii spordi- kui ka teadus- ja tehnikahuvilisi noori.

Enefit Energiatootmise juhatuse esimehe Mart Proosi sõnul on teadmiste ja talendi kõrval oluline ka noore julgus end avalikkusele tutvustada. „Meie stipendiaatide näol on tegemist edumeelsete ja tublide noortega, kes näevad võimalusi, ei karda väljakutseid ja on uhked oma saavutuste üle. Loodame, et see on alles meie esimene kokkupuude nende noortega ja tulevikus näeme neid meie ettevõtte praktikantide või töötajate ridades. Eesti Energia on suur ettevõtte, kus töötavad väga erinevate alade parimad tegijad ja kindlasti vajame me tulevikus just aktiivset ja sihikindlat järelkasvu nagu need noored, keda stipendiaatide seas näeme," kommenteeris Mart Proos.

Andekate Noorte Energiafondist on võimalik taotleda toetusi 7-19-aastastele Ida-Virumaa noortele nende huvitegevuse arendamiseks olümpiaadidel, konkurssidel ja spordivõistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Lisaks tavapärastele toetustele andis Eesti Energia juubelivoorus eristipendiumi silmapaistvate tulemuste eest tehnika- ja teadusvaldkonnas. Stipendiumi saajaks osutus 17-aastane füüsika- ja matemaatikahuviline Konstantin Dukatš, kes muude saavutuste kõrval tunnistati tänavu aprillis parimaks nooreks füüsikuks Eesti koolide gümnasistide seas.

„Juba kümnendat korda jagab Andekate Noorte Energiafond stipendiume Ida-Virumaa noortele. Alates 2013. aastast, mil fond loodi, on energiafondi stipendiumi pälvinud üle 200 Ida-Virumaa tulevikutegijat. On rõõm näha, et paljud meie stipendiaadid on oma tegevuste eest tunnustusi saanud ka üleriigiliselt ja rahvusvaheliselt muutes Eestit ja Ida-Virumaad maailmakaardil nähtavamaks. Nagu igal korral, valikut teha oli raske - tänan kõiki noori, kes avaldusi esitasid ning nende vanemaid ja juhendajaid, kes noori toetasid ja julgustasid," lisas Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Arno Rossman.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Aastas jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks. Andekate Noorte Energiafondi järgmine taotlusvoor avatakse 2018. aasta sügisel.