„EESTI KAUNI KODU“ Ida-Virumaa tänusündmus

Täna, 5. septembril toimus Ida-Virumaa „EESTI KAUNI KODU" tänusündmus. Seekord olid külalised palutud Marju ja Janno Mõru kaunisse koduaeda.

„Tere tulemast, maakonna kaunite kodude loojad, Ida-Virumaa „EESTI KAUNI KODU" tänusündmusele. Kodust KODU inimesed ise teha saavad, hingehoolest sünnib majavaim," juhatas tänusündmuse sisse Ida-Virumaa kultuurijuht Erika Kõllo.

Kultuurijuht jätkas: „Kõik tänasele tänusündmusele kutsutud on oma kodu kujundamisse andnud osakese oma hingest, pannud sinna killukese oma südamest, lisanud hoolt ja armastust, ehk nad on kujundanud oma kodust KODU! Kodu, mis pole lihtsalt kogum akendest ja ustest, lagedest ja põrandatest… Tähendus on muus. Kodu koosneb pere-elust, usust, unistustest; pinnasest, mis toidab KODU mälestustepuud."

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Eve Easti sõnul on omavalitsustel igal aastal palutud konkursi "Eesti kaunis kodu" raames esitada ettepanekuid hoolitud ja kaunilt kujundatud koduaedade, asutuste ja kortermajade tunnustamiseks. Lisaks selgitab IVOLi heakorrakomisjon välja maakonna kolm parimat, keda Eesti Vabariigi President tunnustab oma vastuvõtul oktoobris. Nende kolme kodu fotod  jäädvustatakse ka albumisse „Eesti kaunis kodu 2020".

Selle aasta maakonna kaunimad on:

Irina Pavlova ja Sergei Pavlovi kodu Alutaguse vallas Remniku külas

Anne-Ly ja Aivo Trummari kodu Lüganuse vallas Kiviõli linnas

Marju ja Janno Mõru kodu Lüganuse vallas

Tänukirjade ja mastivimplitega tänuks kauni kodu loomisel tunnustati:

Eve ja Margus Kottise

Lea ja Vello Veit

Leida ja Vjatšeslav Bakunin

Niina Teeveere ja Pjotr Kolisnitsenko

Nelet Verbin ja Hannes Niinepuu

Piret ja Kalvi Kiik

Diana ja Heigo Prits

Margus ja Õnne Nõmmeloo

Ignati ja Ljubov Kepel

Mare Alasoo ja Valeri Sternhof

Jõhvi Vallavalitsus  Muusikaväljaku ja kesklinna    promenaadi pikenduse 1. etapp ehituse eest

Jekaterina  Prudnikova ja Igor Prudnikov

Korteriühistu Puru tee 18b

Korteriühistu Narva mnt 41

Ljubov ja Aleksandr Hodjutšenko

Olga ja Sergei Kokorev

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Narva-Jõesuu Jumalaema Kaasani Ikooni Kogudus

Korteriühistu Veski 2, Sillamäe

Korteriühistu Ranna 12, Sillamäe

Korteriühistu J. Gagarini 27, Sillamäe

Pidulikul koosviibimisel tänati ka aktiivseid heakorrakomisjoni liikmeid Piret Anvelti, Signe Müüri ja Anu Needot.

Hubasel tänuüritusel pakkusid tausta- ja meeleolumuusikat Ervin Lember ja Hillar Vimberg.

Kodukaunistamise Ühendus organiseerib konkurssi „Kaunis kodu" 1999. aastast alates. 2012. aastast on konkursi nimi „Eesti kaunis kodu".

Fotogalerii: