Homme selgub Aasta tegija 2019

Aasta tegija 2019 tiitli saaja selgub homme, 19. veebruaril Eesti Vabariigi 102. aastapäeva auks korraldatud vastuvõtul Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.

Esitatud kümne kandidaadi seast valis žürii aasta tegija nominentideks välja Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži direktori ja hariduselu edendaja Mare Roosilehe, Ida-Virumaa tööstusparkide rajamise eestvedaja Teet Kuusmiku ning Narva jalgpallielu eestvedaja Nikolai Burdakovi.

Konkurssi "Ida-Virumaa aasta tegija" viivad juba 12. korda läbi Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Ida-Viru ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik.

Aasta tegija tiitliga tunnustatakse inimesi või organisatsioone, kelle aasta jooksul tehtud tegu on jätnud positiivse jälje Ida-Virumaa käekäigule. Tegevusvaldkonnad pole piiratud - kandidaate võib esitada kultuuri-, sotsiaal-, majandus- jm valdkonnast. Tähtis on vaid see, et tegija tehtud teod on tunnustuse väärilised.

Aasta tegija saab skulptor Aivar Simsoni valmistatud kuju ja tänukirja.

Aasta tegija 2018 tiitli pälvisid Madis Olt ja Janek Maar, keda tunnustati Kiviõli seikluskeskuse rajamise eest.