Elanikkonnakaitse õppepäev – kriisideks ettevalmistumine

Elanikkonnakaitse õppepäevad toimuvad Narvas, Kohtla-Järve ja Sillamäe linnades.

Ida-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Naiskodukaitse, SA Narva Haigla ja SA Ida-Viru Keskhaiglaga korraldavad elanikkonnakaitseteemalist, võimalikeks  kriisideks ettevalmistumise õppepäeva.

Õppepäevale on oodatud kogukondade aktiivsed liikmed, korteriühistute juhid ja aktiivsed liikmed ning kohaliku omavalitsuse esindajad.

Õppepäeva raames saavad osalejad teadmisi sellest, millised kitsaskohad neid võimalike kriiside puhul oma kogukonnas ees võivad oodata. Millised on need valdkonnad, mis vajaksid kaardistust, et kogukond oskaks kriisi sattudes läbimõeldult tegutseda ja saaks vajadusel abi saabumiseta hakkama kuni 7 järjestikust ööpäeva.

Kohaliku omavalitsuse kriisikomisjon teeb ülevaate elutähtsate teenuste hädaolukorra lahendamise plaanidest.

Õppepäeval otsitakse väljamõeldud olukordade näitel lahendusi tegutsemiseks toimetuleku elutähtsa teenuse katkemise puhul. Räägitakse ka koduse varu, abivahendite, esmaabitarvete ja ravimivaru komplekteerimisest.

Õppepäevade täpsem info ja päevakava omavalitsuste kodulehtedel.

Kohtla-Järve linnas toimuvad õppepäevad 14. ja 21. novembril 2019

Sillamäel 14. novembril 2019