Koolide pidajad ja koolidirektorid pidasid nõu

Täna, 7. septembril toimus Jõhvis koolide pidajate ja koolidirektorite nõupidamine.

Teemat „Erivajadustega laste tugisüsteemid haridus- ja sotsiaalvaldkonnas" käsitlesid Agnes Pihlak Haridus- ja Teadusministeeriumi õiguspoliitika osakonna järelevalve valdkonna peaekspert, Marge Hindriks Sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna nõunik, Ruth Elias Haridus- ja Teadusministeeriumi õiguspoliitika osakonna järelevalve valdkonna peaekspert.

Vaktsineerimise hetkeolukorrast ja hõlmatusest Ida-Virumaal rääkisid Marje Muusikus Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja ja Sergei Andrejev IVOLi turvalisuse ja rahvatervise spetsialist. Opiqu teemat käsitles Kerda Eiert Haridusklastri koordinaator.

Korraldati mõttetalgud teemadel:

Kuidas toetada tuge vajavat last koolis? Kuidas toetada lapsevanemaid kellel on erivajadusega/suuremat tähelepanu nõudvad lapsed?

Mida teha, et leida kooli kvalifikatsiooni omavaid tugispetsialiste?

Kuidas kooli pidaja saab tugispetsialiste toetada ja jõustada?

Milline roll on tugispetsialistidel koolis?

SLAIDID ...

Fotod: Kerly Paju