« Tagasi

IVOL korraldas turvalisuse ja tervise seminari "Noortelt noortele"

Täna hommikul juhatas Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Eve East sisse Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud Jõhvi Kontserdimajas toimuva turvalisuse ja tervise seminari "Noortelt noortele".

Osalejateks olid maakonna koolide õpilased ja õpetajad. Seminar toimus veebinaris ja reaalselt olid kohal korraldajad ja koostööpartneritest esinejad.

Turvalisusest rääkisid Jõhvi politseijaoskonna välijuht Ville Ränik ja Kaitsepolitseiameti Virumaa osakonna direktor Andres Kangur. Vaimsest heaolust turundusspetsialist, ettevõtja ja sisulooja Errit Kuldkepp ning motivatsioonist sportlane, ärijuht ja motivatsioonikõneleja Ott Kiivikas.

„Seminari teemadeks olid suunatud netiohtude ning kiusamise, noorte turvalisuse ja vaimse tervise probleemidele ning nende ennetamisele ning lahenduste leidmisele," rääkis East.

Seminaril räägiti sellest, kuidas iseennast tundma õppida, kuidas avastada, mis turgutab keha ja vaimu, mis mitte. Sotsiaalse ringikese tähtsusest iga inimese elus ja selle väärtusest. Tõdeti, et positiivse mõttemaailma kujundamine ei käi vaid heade kogemuste, vaid ka teadlikuma elu elamise kaudu.