Selgusid Ida-Virumaa kodanikuühenduste ja noorte tunnustamiskonkursi 2021. aasta tulemused

PRESSITEADE
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus
25. november 2021

Kolmapäeval, 24. novembril tunnustati Kohtla-Järve Kultuurikeskuses Ida-Virumaa aktiivseid noori, tegusaid kodanikke ja parimad kodanikuühendusi seitsmes kategoorias: Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2021, Ida-Viru Eurorahade Rakendaja 2021, Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2021, Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2021, Ida-Viru Noor Vabatahtlik 2021, Ida-Viru Vabatahtlik Noortetiim 2021, Ida-Viru Lapsevanema Vabatahtlik Tegu 2021. Tunnustuse pälvis 20 nominenti.

Ida-Viru parimaks kodanikuühenduseks valiti MTÜ Ida-Pääsuke Airsoft.

Organisatsioon loodi 2018. aastal ja tegeleb airsofti arendamisega Ida-Virumaal ning on Eesti suurima airsofti areeni looja kogupinnaga 5000 ruutmeetrit. Tänu meeskonna aktiivsele tegevusele oli 2021. aastal Narva noortel võimalus käia airsofti treeningutel, osaleda tasuta turniiridel ning võtta osa airsofti mängude korraldamisest. Samuti toimusid aasta jooksul areenil erinevad püstoliturniirid ja temaatilised mängud, millest võtsid osa külalised teistest linnadest ja riikidest. Narva CQB areenil on sel aastal käinud üle 1000 inimese.

Lisaks tegevusele Narvas korraldas ja osales Ida-Pääsukese meeskond mänge Jõhvis, Tammikus, Sinimäel ja Narva-Jõesuus.

MTÜ Ida-Pääsuke teeb aktiivset koostööd Narva linna koolide, Kaitseliidu, Karu Klubi, Narva Kultuuriosakonna ja teiste mittetulundusühingutega.

Lisaks Ida-Viru Parimale Kodanikuühendusele selgusid võitjad veel järgmistes kategooriates:

Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2021 - Iisaku Muuseumi Sõprade Selts MTÜ

Ida-Viru Eurorahade Rakendaja 2021 - MTÜ Tubli Laps

Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2021 - Toomas Nõmmiste

Ida-Viru Noor Vabatahtlik 2021 - Kirke Otti

Ida-Viru Vabatahtlik Noortetiim 2021 - Kohtla-Järve Slaavi Põhikooli õpilasesindus

Ida-Viru Lapsevanema Vabatahtlik Tegu 2021 - Sergei Jegorovtsev

Tänavuse konkursi žürii otsusega anti 2021. aastal eripreemia MTÜ´le Maarahvaselts Vanatare

kogukonna kooshoidmise, ühistegevuse ning oma piirkonna tutvustamise ja arendamise eest.

Konkursi Ida-Virumaa kodanikuühenduste ja noorte tunnustamiseks kuulutasid ühiselt välja Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Ettevõtlik Kool, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fond, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Kohaliku Omaalgatuse Programm ja Europe Direct`i Narva teabekeskus.

Konkursi eesmärk oli esile tõsta ja tunnustada neid, kelle teod muudavad meie õppeasutused ja kodukohad paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.

Lisainformatisoon:

Marju Uustalu