Infot ettevõtjaile eriolukorras

Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK) kuulub üleriigilisse maakondlike arenduskeskuste võrgustikku ning saab otse riigilt kriisiga seotud ettevõtlust puudutavat informatsiooni. IVEK avaldab seda jooksvalt  oma FB lehel eesti ja vene keeles.

IVEK juhataja Pille Sööt: „Eesmärk on tuua võimalikult operatiivselt maakonna ettevõtjateni riigi poolt ettevõtjatele planeeritud toetus ja muu info. Jagame infot ka vene keeles, et operatiivsust ning arusaadavust kriisiolukorras suurendada."
Aavatud 24/7 küsimuste-vastuste webinar: Ülevaade ettevõtetele – kriisimeetmete seis. Liitumise link https://zoom.us/j/116914917. Parool: 636403. Webinari live-keskkonda saab lisada 24/7 küsimusi. Paar korda päevas saadetakse esitatud küsimuste-vastuste koond soovijatele e-postkasti.

Kõik ettevõtted on oodatud jälgima IVEK FB lehte. Uudiseid postitatakse mitu korda päevas. Facebook on kanaliks kuna see võimaldab kõige kiiremat infovahetust. Samuti saadavad IVEK konsultandid infot IVEK klientide mailidele. Ettevõtetel kes pole IVEK infoväljas ja FBs ei tegutse kuid soovivad infot mailile palume ühendust võtta info@ivek.ee.

--------------------------------------------------------

Töötasu hüvitist makstakse töötajale, kelle tööandja tegevus on erakorralistest asjaoludest tulenevalt oluliselt häiritud. Hüvitis tagab töötajatele sissetuleku ning aitab tööandjatel ajutised raskused üle elada, et ei peaks töötajaid koondama või tegevust lõpetama.

Loe lähemalt SIIT ...

---------------------------------------------------------

Covid-19 viiruse levik on lühikese aja jooksul Eesti majanduskeskkonnale märgatavat mõju avaldamas. Siia lehele on koondatud ettevõtjaile kriisiga toimetulekut puudutavate teemade osas  kasulikku infot.

MKMi ühtne kontaktpunkt ettevõtjatele
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi  ettevõtlusalane kontaktpunkt on kolmetasemeline.

Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt aadressil https://www.mkm.ee/covid19-kkk leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK). Soovitame kõigil esmajärjekorras tutvuda sealtoodud vastustega.

Kontaktipunkti teine tase on spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress covid19@mkm.ee. Sinna tasub pikemalt kõhklemata pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

Kolmandaks tasemeks on ettevõtetele suunatud webinar'id Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele n-ö „otse-eetris". Webinar'id toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKMi kodulehe avalehelt

Kasulikud lingid:

Ettevõtjad pakuvad abi: