« Tagasi

Maakonna heaks emaks pärjati Raili Tamm

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit valis maakonna hea ema teist aastat, et väärtustada pereelu ning ema rolli peres ja ühiskonnas.

Konkursi kirjelduse järgi on hea ema eelkõige hooliv ja armastav ema, kellel on toredad lapsed ja korralik kodu, kus valitseb kodu-tunne. Hea ema on aktiivne ka ühiskondlikus elus ning tuntud ja tunnustatud oma kodukohas.

Kokku oli maakonna kultuurikomisjonil valida 11 kandidaadi vahel, kelle esitajad olid lapsed, töökaaslased ja omavalitsused.

Kandidaate tänati ja hea ema pärjati pidulikul emadepäeva kontserdil 11. mail Kohtla-Järve kultuurikeskuses, kus peaesinejaks oli kamp laulumehi Rakvere teatrist - RAMMM (Rakvere Akadeemiline Midagi Meeskoori Moodi).

Maakonna heaks emaks pärjati emadepäeva eel Raili Tamm, kes võttis pidulikule tseremooniale kaasa abikaasa Aivo ja kõige noorema tütre Lilli. "Ma ei saa öelda, et emadepäev on meie peres suur pidupäev. See on tore päev, kus teeme koduseid asju ja on rohkem inimesi, kes aitavad neid toimetusi teha," ütles kuue täiskasvanud lapse ema ja kolme lapse vanaema.

Raili töötab Alutaguse valla Illuka koolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana ning ka Kohtla-Järve Täiskasvanute Gümnaasiumis, mis korraldab ühtlasi ka vanglaõpet.

Peale koolitööd juhendab Raili Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuses kooliteatrit ja Jõhvi Puuetega Inimeste Koja  näitetruppi. Näitejuhina alustas ta tegevust 1989. aastal Kultuuri-ja Huvikeskuse eelkäijas Jõhvi Koolinoorte Majas.

 

Fotogalerii üritusest leiab Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu Fasebooki lehelt.