Virumaa kirjandusauhind

Alates 1998. aastast annavad Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa omavalitsusliidud ühiselt välja Virumaa kirjandusauhinda, mis määratakse parimale aasta jooksul
ilmunud Eesti ajalugu kajastavale väärtkirjanduse hulka kuuluvale eestikeelsele kirjandusteosele.

Virumaa 32. kirjandusauhinna laureaat on Urmas Vadi

20.05.20

17. veebruaril 2020. tuli Jõhvi Keskraamatukogus kokku Virumaa kirjandusauhinna žürii, et selgitada välja tänavune laureaat.

Virumaa raamatukogud olid mullusest romaaniloomingust välja valinud kuus raamatut, mille seast võistluse ülimalt tasavägises finaalis olid vastamisi Mart Kivastiku romaan "Taevatrepp" ja Urmas Vadi "Ballettmeister", jäi peale viimane.

Auhinna üleandmise kuupäev selgub lähipäevil. 

"BALLETTMEISTER"

"Ballettmeister" heidab uut valgust ühe Eesti ajaloo pöördelise perioodi telgitagustele, keskendudes sündmustele 1940. aastate algupoolel, kui Eesti Vabariik on lakanud olemast, president Päts on vangistatud, olukord näib väljapääsmatu. Kas leidub keegi, kes suudab kastanid tulest välja tuua? Kas kunst ja ilu päästavad maailma? Mis on eesti rahvatantsu saladus? (Loomingu Raamatukogu nr 6-9, 2019)

1977. aastal sündinud Urmas Vadi on juba varem mitmeid kirjandusauhindu pälvinud autor, kes on kirjutanud nii romaane, novelle, näidendeid kui ka filmistsenaariume.

Toimetaja: ALAR TASA