24. septembril Teadlaste Öö festival

Tere teadmistehimuline!

TalTech Virumaa kolledž kutsub sel reedel 24. septembril kell 18-21 Teadlaste Öö festivalil teaduskohvikusse, teadusseiklusele ja töötubadesse.

Festivali lõpetab kell 21 valgussõu.

Oleme sel aastal erinevalt eelmisest taas valmis kolledži ruumides pakkuma põnevaid teadmisi ja elamusi teadusmaailma tutvustamiseks. Korraldame Teadlaste Öö festivali Kohtla-Järvel juba 11. korda ning meil on taas pakkuda põnevaid ja uusi teemasid.

Teaduskohvikus räägib tehnikateaduste doktor ja keemik Anna Goi saastatud pinnase taastamisest. Kohvikut modereerib kolledži professor Allan Niidu ning korraldamisel on abiks SA Teaduskeskus AHHAA.

2021. aasta Teadlaste Öö festivali peateema on toit. Teadusseiklus „Nutikalt toidupoes" õpetab paremini orienteeruma toidumaailmas ja tegema õigeid valikuid.

Kokku korraldab kolledž 6 teadustöötuba: kuidas puhastada vett; banaani DNA; releeautode ralli; piimast plastik; toidupakend aitab õppida keelt, prügi sorteerimine päästab maailma.

Teaduskohvikus ja töötubades osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda.

Avatud on kohvik.

Üritus on osalejatele tasuta.

Festivalil kehtivad COVID-19 piirangud.

Kogu Virumaa kolledži festivali kava on üleval kodulehel

Oodatud on festivalile kogu koolipere ja õpilased.

Parimate soovidega
Annely Oone