« Tagasi

Laupäeval, 25. septembril, toimub lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus

Laupäeval, 25. septembril, toimub lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, kuhu on oodatud osalema kõik Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased ning välisriikides põhi- või keskharidust omandavad Eesti kodanikud, kes pole sisse astunud kõrgkooli.

Käesoleval aastal toimub võistlus:

  • TÜ Delta keskus, Narva mnt. 18, kogunemine fuajees, võistlus algab kell 11.
  • Tallinna Tehnikaülikooli VI korpus, Ehitajate tee 5, U06A-201 juurde, võistlus algab kell 11.
  • Pärnu Koidula Gümnaasium, Metsa 21, võistlus algab kell 10.
  • Narva Pähklimäe Gümnaasium, Pähklimäe 3, võistlus algab kell 10.
  • Hiiumaa Gümnaasium, Uus tn 4/1,  võistlus algab  kell 10.
  • Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, võistlus algab kell 10.
  • Saaremaa Gümnaasium, Väljaku tn 8, võistlus algab kell 10.
  • Kohtla-Järve Gümnaasium, Pärna tn 47, võistlus algab kell 10.

Palume kohale tulla kõige hiljemalt 30 minutit enne võistluse algusaega.

Võistlusele saab registreeruda hiljemalt 21. septembril. Juhul, kui ettenähtud kohas, keeles või kellaajal võistlemine ei ole võimalik, saab vastavaid erisusi taotleda 17. septembrini. Registreerunud osaleja on tutvunud juhendis leiduvate võistluse reeglite ja nõuetega.

Matemaatika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik eelpool nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad. Mõlemas rühmas tuleb viie tunni jooksul lahendada kuus ülesannet, millest kaks esimest on lihtsamad ning sobivad nooremas rühmas eelteadmiste ja raskuse poolest 8. klassi õpilastele. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul. Balti Tee võistkonna valikul arvestatakse ainult vanema rühma tulemusi. Võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel. Võistluse info on leitav teaduskooli kodulehel, kus on võimalik leida ka varasemate võistluste ülesandeid ja lahendusi.

NB!

COVID-19 levikuga seoses järgitakse igas võistluspaigas viiruse levikut ennetavaid meetmeid. Korraldaja poolt on tagatud maskid ja desinfitseerimise võimalused. Osalejad peavad võistluspäeval kohapeal esitama isikut tõendava dokumendi.

Täisealised võistlejad on kohustatud tõendama nakkusohutust vaktsineerimispassi või negatiivse testitulemusega. Alla 18-aastastele seda kohustust ei ole seatud, kuid soovitame ka neil seda teha.

Osalejad saavad endale tasuta testi broneerida avaliku testimise kõnekeskuse numbrile (646 4848) helistades. Kuna proov tuleks anda mitte rohkem kui 72 tundi (PCR-test) või 48 tundi (kiirtest) enne võistluse algust, palume aja broneerimisel arvestada võimalike järjekordadega.

Lisateave: Raili Vilt, Tartu Ülikooli teaduskooli metoodik, 737 5521, raili.vilt@ut.ee.