« Tagasi

Maakonna eesti keele kui teise keele õpetajate meeleolukas aastalõpuseminar

26. novembril 2021 toimus maakondliku eesti keele kui teise keele ainesektsiooni traditsiooniline aastalõpuseminar. Sel korral oli külalisesinejaks uhiuue gümnaasiumi õppekomplekti "Minu eesti keel" üks autoritest Merge Simmul.

Merge Simmul tutvustas kohtumisel õpetajatele enda ja Inga Manguse nägemust  mahukast õppekomplektist. Ta jagas lahkelt oma mõtteid sellest, kuidas selle õppekomplektiga võiks töötada. Kuna autor kasutab ka ise praegu seda õpikut õppetöös, siis andis ta õpetajatele hulgaliselt praktilisi näpunäiteid ja nippe, kuidas seda õpilastega kasutada. Samuti demonstreeris õpetaja Merge Simmul väga emotsionaalselt toredaid võtteid vahvate esemetega oma tööriistakastist.

Õpetajatel jätkus tänusõnu esinejale ja kiidusõnu õppekomplektile. Sellist õppekomplekti, mis sisaldab lisaks õpikule, töövihikule ja õpetajaraamatule ka grammatikaõpikut koos harjutustega, eraldi vihikut koos kõikide harjutuste vastustega, töölehti, ülesandekaarte ning tunnikontrolle ja kontrolltöid, mis on samuti varustatud vastustega, on õpetajad pidanud väga kaua ootama. Nüüd on ka gümnaasiumiastme eesti keele kui teise keele õpetajatel olemas selline õppekomplekt, kus on kõik vajalik õpetamiseks olemas ja nad ei pea enam end pidevalt õppematerjalide väljamõtlemisega koormama.

Kohtumist õpiku autoriga toetas Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit.

 

Ulvi Vilumets

Maakondliku eesti keele kui teise keele ainesektsiooni juht

Pildi autor: Ulvi Vilumets