« Tagasi

ÜLESKUTSE: Kui tunned huvi, milliseid turundusetehnikaid Sinu lapse mõjutamiseks ...

Kui tunned huvi, milliseid turundusetehnikaid Sinu lapse mõjutamiseks tema digiseadmes kasutatakse, siis kutsume Sinu last osalema pilootuuringus, mille eesmärgiks on täpsemalt uurida 12–17-aastaste laste kokkupuudet nn ebatervislike toitude digitaalse turundusega - mida lapsed tegelikult veebis  näevad, milliseid turundustehnikaid, turundajate poolt loodud sisu ja tootepaigutust kasutatakse. Lisaks on võimalik tuvastada laste kokkupuudet ka alkoholi ja tubakatoodete reklaamidega. Uuringus kasutatakse Maailma Terviseorganisatsiooni poolt välja töötatud rakendust KidAd. Ebatervislikeks toitudeks loetakse uuringus suure suhkrute, küllastatud rasvahapete ja/või soola sisaldusega toite.

Tervise Arengu Instituut viib uuringut läbi koostöös Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa Regionaalbürooga ning see täiendab 2021. a juunis alanud veidi üldisemat digiturundusteemalist uuringut.

Uuringus on oodatud osalema 12–17-aastased eesti keelt kõnelevad lapsed ja noored, kes kasutavad Androidil põhinevat digiseadet (nutitelefon, tahvelarvuti). Uuringus osalemine hõlmab:

  • lapsevanema ning lapse poolt veebiküsimustiku täitmist, mis võtavad aega u 10-15 minutit ühe lapse kohta
  • ekraanipiltide kogumist võimaldava rakenduse KidAd digiseadmesse installimist, mis tuleks digiseadmes aktiivsena hoida kogu ekraanipiltide kogumise perioodil, milleks on 7 päeva.

Uuring toimub 2021. a juunist juulini. Uuringuga saab liituda 18. juulini 2021.

Meil on hea meel, kui jagad uuringu läbiviimise infot ka edasi.

Uuringuga täpsemalt tutvuda ja lapse uuringus osalemiseks nõusolekut anda saate Tervise Arengu Instituudi veebilehel https://bit.ly/3grf9sF . Lapse osalemine uuringus on vabatahtlik. Uuringu tulemused avaldatakse üldistatud kujul ning anonüümselt.

Uuringus osalemine on piiratud 50 osalejaga, seepärast ära lükka uuringuga tutvumist edasi! Osalejate täitumisel veebiküsimustik suletakse.

Ootame aktiivset osavõttu!

 

Rõõmu!

Valdo Jahilo

avalike suhete juht

tel: 503 9531

Teams: valdo.jahilo@tai.ee

Tervise Arengu Instituut

Jälgi meid Facebookis