Püsime terved

2.03.21

Vaktsineerides oleme tugevamad!
COVID-19 vastu vaktsineerides hoolid enda ja oma lähedaste tervisest ning aitad meil naasta tavapärase elu juurde.
Tutvu ametliku COVID-19 vaktsineerimise infoga: vaktsineeri.ee

----------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------

COVID-19 põhisõnumid

RIIGI PÕHISÕNUMID

  • Tervishoiualase hädaolukorra juhtimine jätkub endisel viisil, valitsuse vahetus selle korraldust ei mõjuta.  
  • Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest – Eestis on vaktsineeritud üle 18 000 inimese. Pfizer/BioNTech vaktsiini tarnete vähendamise tõttu toimub COVID-19 vaktsineerimine Eestis lähiajal mõnevõrra väiksemas mahus plaanitust. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,4 protsendil vaktsineeritutest.
  • COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis, muret teeb, et haigestumine on oluliselt kasvamas Pärnumaal ning endiselt levib viirus laialdaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal – ulatuslikud piirangud Harjumaal ja Ida-Virus kestavad vähemalt jaanuari lõpuni. Harjumaa ja Ida-Virumaa koolides taastatakse kontaktõpe alates 25. jaanuarist. Pärast seda tuleb eriti ettevaatlik olla suhtlemisel vanavanemate ja teiste riskirühmadesse kuulujatega. Tarvitusele tuleb võtta kõik ettevaatusabinõud, et koroonaviirus ei leviks.
  • Piirangutest kinni pidades pingutame selle nimel, et võimalikult paljud õppijad saaksid käia koolis ja osaleda kontakõppes.
  • Igaüks peab viirusega võitlusele kaasa aitama - vähenda kontakte, hoia distantsi; käi avalikes siseruumides lühidalt ja maskiga; pese ja desinfitseeri käsi; kui vähegi võimalik, tööta kodust; kui tunned end halvasti, püsi kodus ja tee test.
<>· www.vaktsineeri.ee.