Ida-Eesti regionaalne kriisikomisjoni liikmed kutsuvad üles järgima 9. mail kehtestatud reegleid

Ida-Eesti regionaalse kriisikomisjoni esimees Ailar Holzmann juhib tähelepanu, et Vabariigi Valitsus pikendas eriolukorda 17. maini, mis tähendab, et avalikud üritused ja kogunemised on keelatud, kehtib kaks pluss kaks reegel.

Kuigi koroonaviirusega nakatunute arv on languses, ei ole haigus kusagile kadunud ning me kõik peame olema jätkuvalt väga ettevaatlikud, hoiatab Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus.

„Koroonaviirus on väga nakkav - Ida-Virumaal  haigestus omavahelise suhtluse tulemusena lühikese ajaga 25 inimest. Vanemaealistel ja riskirühmadesse kuuluvatel inimestel võib see haigus kulgeda väga raskelt, seepärast tuleb hoiduda rahvarohketest kohtadest ja kokkupuudetest võõraste inimestega. Haiged on nakkusohtlikud ka juba enne sümptomite avaldumist ning võivad enese teadmata nakatada hulga teisi inimesi. Ida-Virumaal on selle tõestuseks klienditeenindaja haigestumine piirkonnas, kus teadaolevalt positiivsed isikud puuduvad ja nakkuse allikas on meile siiani teadmata. Oleme hoolivad, hoiame enda ja teiste tervist ning väldime rahvarohkeid kohti!" – ütles Marje Muusikus.

Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve linnapead on ühisel meelel, et kuni viiruseoht pole kadunud, tuleb olla ettevaatlik ja järgida nõudeid.

„Peaaegu kaks kuud oleme piiranud oma suhtlust, õpilased on püsinud kodus, poes käime harvem, tänaval hoiame distantsi, paljud asutused on suletud – inimesed on piirangutesse suhtunud mõistvalt ja seda kõike selleks, et hoida enda ja teiste tervist. Oleks väga kahetsusväärne, kui mõni enneaegselt korraldatud ilus üritus saaks anda võimaluse viirusel uuesti levima hakata. Oleme kannatlikud, väldime kogunemisi, hoiame teistega distantsi, ja tähistame praegu tähtpäevi pereringis!„ – ütles Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov tänab linnaelanike, et ühiste jõupingutustega õnnestus takistada Narva linnas viiruse levikut. Ta kinnitas, et vennashaud ning teised linnas asuvad monumendid on külastamiseks avatud, kuid kehtima jääb 2+2 reegel, mis võimaldab viirust kiiremini alistada ning naasta tavaellu.  „Narva Linnavalitsus korraldab 9. mail tööd vabatahtlikele mälestusväärsete kohtade juures, kes hakkavad osutama abi 2+2 piirangute järgimisel" – ütles Aleksei Jevgrafov.

Mälestusmärkide külastamise asemel kutsub kriisikomisjon üles järgima omavalitsuste ja organisatsioonide poolt üle Eesti tehtud algatusi lahkunute mälestamiseks ja veteranide toetamiseks ilma avalike kogunemisteta.

Jevgenia Parv

Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht