Ida-Virumaa kaunimad kodud 2021

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu heakorrakomisjon tutvus ringkäigul juulis omavalitsuste poolt esitatud tunnustust väärivate objektidega ja esitas seejärel presidendile tunnustamiseks Thea Liiva ja Sander Kivipalu kodu Lüganuse vallas Kiviõlis ja Eve ja Jaak Saare kodu Toila vallas Voka külas.

Ilu ja koduõdusust on sõnades raske edasi anda, kuid väikesed kirjeldused kõlaksid järgnevalt:

Thea Liiva ja Sander Kivipalu kodu:

1500 ruutmeetri suurusel reljeefsel krundil on arvukaid istutusalasid, kus eri aegadel õitsevad tuhanded lilled. Kõige õiterohkem aeg aias on kevad - maikuu, kui õitsevad tulbid ja kiviktaimla on õitemeres.  Lisaks istutusaladele on pererahvas lilledega ehtinud meetrite viisi terrassipiirdeid - eri värvi petuuniad on selle kodu suured lemmikud. Ja muidugi oskus puid kujundada. Ilulõikuse läbi teinud elupuudest on saanud tõelised vaatamisväärsused, tänu millele on võimalik esile tuua ka kõige tavalisem elupuu. Lillede imetlemiseks ja uute mõtete kogumiseks leidub aias mitu puhkekohta, mille rajamisel on arvestatud päikese liikumisega.

Eve ja Jaak Saare kodu:

Suured vahtrad maja juures ja leivaahi toas – need olid esimesed äratundmise märgid, kui pere käis kohta üle vaatamas, et Kalda talu on nende jaoks see õige. Vahtrad rõõmustavad pererahvast siiani, lisaks neile on maja kõrvale aga rajatud terve park. Kalda talu on täiuslik ja pererahvas avatud, seal on õhku ja avarust, seal ei ole midagi aiaga piiratud v.a teeäärne ala. Talus on arvestatud kõikide põlvkondade vajadustega ning mõeldud ka sõpruskonnale ja külalistele, seal õhkab soe kogukonnatunne. Ligi viis hektarit on kujundatud otstarbekalt ja läbimõeldult, kus kõik elemendid on olemas: ilu- ja tarbeaed, laste mänguväljak ja puhkekohad.

Lisaks tunnustame lipuviiru ja tänukirjaga kauneid kodusid ja objekte järgnevates omavalitsustes:

Narva-Jõesuu linnas Tatjana ja Nikolai Sinitsõn - Korteriühistu Pargi 18.

Toila vallas Irina ja Pavel Žiltsov ning Andra ja Hillar Villers.

Sillamäe linnas Korteriühistu J. Gagarini 15, Korteriühistu Ranna 12 ja Laste Hoolekande Asutus Lootus.

Alutaguse vallas perekond Vilde, perekond Petrovitš, Irina Tokman, perekond Meldjuk ja Marija Krupenjova.

Kõik tunnustust väärivad on oodatud tänuüritusele septembri alguses.