« Tagasi

Ida-Virumaalased tänavad meedikuid üle 400 kinkekaardiga

Novembri lõpus käivitas Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK) koos turismiklastriga üle-maakondliku heategevuskampaania „Täname meedikuid". Kampaania kutsus maakonna elanikke kinkima meedikutele lõõgastust ja soetama selleks kinkekaarte. Kampaania tulemusel soetati 408 kinkekaarti, mis on ligi poole rohkem kui korraldajad oodata julgesid. Panustasid nii kohalikud inimesed, ettevõtted, kui ka omavalitsused. Kinkekaardid antakse koos tänutahvliga üle täna, 13.novembril Narva ja Ida-Viru haiglale.

„Täname meedikuid" kampaania sündis soovist kuidagigi toetada meedikuid sel ülikeerulisel ajal. Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen (IVEK): „Meil on väga hea meel, et inimesed, ettevõtted ja omavalitsused tulid kampaaniaga kaasa. Kogusime üle 400 kaardi ja see on ligi kaks korda rohkem kui ootasime."

Kuna haiglad on erineva suurusega, antakse 40% kaartidest üle Narva Haiglale ning 60% Ida-Viru Keskhaiglale. Haiglad jagavad kinkekaardid omakorda oma töötajatele.

Soetati üheksa Ida-Viru ettevõtte kinkekaarte: Trahter Mimino, Toila SPA Hotell, Alutaguse Matkaklubi, VR Toila 1938, Mäetaguse Mõisa Hotel ja Spa, Meresuu Spa ja Hotell, Narva Muuseum, Restoran Rondeel, Narva Astri Keskus. Enim kingiti spaade kinkekaarte, kuid populaarsed olid ka toidukohtade kinkekaardid ning aktiivse tegevuse kaardid.

Ettevõtetest kinkisid omalt poolt kinkekaarte juurde Trahter Mimino, Toila SPA Hotell, Alutaguse Matkaklubi, Mäetaguse Mõisa Hotel ja Spa. Olulise panuse andsid ka Jõhvi, Toila ja Lüganuse omavalitsused, kes samuti suure koguse kaarte kinkisid.

Kampaania korraldas Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK), kes tegi seda koostöös Ida-Viru turismiklastriga. Turismiklaster tegutseb 2010. aastast ning koondab maakonna aktiivseid turismiteenuse pakkujad s.h. majutus, toit ja atraktsioonid. Klastrit koordineerib IVEK.

 

Lisainfo: Kadri Jalonen, IVEK, Ida-Viru turismikoordinaator kadri.jalonen@ivek.ee 5174236

kadri.jalonen@ivek.ee 5174236.