« Tagasi

Kõik ida-virumaalased on oodatud Ida-Viru e-kingipoodi!

Käesoleval nädalal avavad Ida-Viru turismiklastri partnerid Ida-Viru e-kingipoe. Pood pakub IDA/VIRU branditooteid ning kinkekaarte Ida-Viru turismi eestvedavatelt ettevõtetelt. Nii saab iga idavirukas sel Jõulul kinkida Ida-Viru kingitusi.

Poodi oodati pikalt.

Juba ammu oodatakse ühte kohta kust toredaid Ida-Virumaale omaseid kinke osta, eriti hea kui konkatitivabalt. Et Ida-Viru rahvas oli suvel turismiklastrile suureks toeks pingutas klaster nüüd omakorda, et teoks teha kingipood ja sellega kohalikke inimesi rõõmustada.

Ida-Virumaa brand IDA/VIRU Seiklusmaa on juba pea nelja-aastane, kuid seni pole toiminud poodi kust brandikaupa püsivalt osta. Meil on hulk väga atraktiivseid turismi ja kultuuripakkumisi, kuid need pole olnud ühest kohast leitavad. 2020 aastal on parim ostuviis kontaktivaba ehk e-pood.

Mida müüakse ja millal

Ida-Viru kingipoes tuleb müüki vähemalt 8 erinevat branditoodet ning 8 erinevat kinkekaarti. Branditooteid on suurtele kui väikestele: nt. särgid-pusad, beebibodid aga ka ilusad punased maktkaruusid. Kinkekaardina saab jõuluks kinkida Jõhvi Kontserdimaja kauneid konkserte, Toila, Meresuu, Saka ja Mäetaguse SPAde ning Karukella puhkemaja romantilisi puhkusepakette, põnevaid ajarännakuid Toilas või Narvas ning matku meie kaunis looduses. Pood avatakse käesoleval nädalal www.idaviru.ee/kingipood. Kingipood jääb avatuks ja uutel hooaegadel tulevad müüki uued põnevad kingid.

Poe ideed tulid toetama kohalikud noored.

Noorte loodud Seiklusmaa TV tegi omapoolse kingituse Ida-Viru turismiklastri ettevõtetele. Selleks on kingipoodi kutsuv video eesti ja vene keeles ning kingipoe fotogalerii. Elise Jalonen: „Soovime ka omalt poolt midagi teha, et aidata Ida-Viru turismiklastri ettevõtteid sel raksel ajal. Kingipoe mõte on väga tore- nii saavad kohalikud inimesed ilusaid Ida-Viru kingitusi ja samal ajal aitavad ka kohalikke ettevõtteid."

Peaministrile IDA/VIRU branditooted meeldivad

Üks esimesi IDA/VIRU matkatassi omanikke on 4.12. Ida-Virumaad väisanud peaminister Jüri Ratas. Oma kohtumisel Ida-Viru Ettevõtlusekskusega kommenteeris peaminister: „Ilusad IDA/VIRU pusad teil, ja neid on nii palju." Matkatassi kingiks saades lisas ta „Väga hea, sellega saab ju matkama minna."

Kingipoest saab otsa näiteks Virtuaaltuur "VR Toila 1938"  paketi „Kingi aega". See on ajarännak kahele mida pakub ettevõtte BLUERAY. Ettevõtte juhatuse liige Elge Rääsk sõnas, et BLUERAY meeskond lähtub USA kirjanik Maya Angelou öeldust: „Olen õppinud, et inimesed unustavad, mida sa oled neile öelnud ja inimesed unustavad, mida sa oled teinud, kuid nad ei unusta kunagi seda, kuidas sa panid neid endid tundma." Blue Ray kutsub tänavuse aasta lõpetuseks kinkima unustamatuid 1938. aasta Toila-Oru elamusi, mida talveperioodil saab kogeda Toila Spa Hotellis. Üllatustega programm äratab mineviku ellu. BlueRayl on väga hea meel, et nüüd on Ida-Virumaal oma kingituste e-kingipood"

Ida-Viru turismiklastrisse kuulub täna 60 Ida-Viru kõige aktiivsemat ettevõtet ja asutust kes pakuvad majutust, toitlustust ning elamusteenuseid, lisaks kõik Ida-Viru omavalitsused.

Klaster on tegutsenud 10 aasta.

Foto autor Elisabeth Purga

 

Lisainfo: Meelis Kuusk
Turismiklastri Turunduse Projektijuht
Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA
gsm:   +372 53006106