« Tagasi

Konkurss Aasta Keskkonnategu

Aasta Keskkonnategu on konkurss, kuhu oodatakse laiemalt keskkonna heaks tehtut, mis innustab ja on eeskujuks. Aasta Keskkonnateole kandideerida nii ettevõtted, ühingud, eraisikud kui ka asutused. Esitada võib enda tehtud projekti või ka kedagi teist, kes võiks olla Aasta Keskkonnateo auhinna vääriline. Tegu peab olema uudne ja suunatud laiadele massidele ning tehtud mitte isikliku kasu saamise eesmärgil. Viimaste aastate parimad teod on otseselt suunatud looduse heaks ja keskkonnateadlikkuse kasvuks. Näiteks eelmisel aastal pälvis võidu Laeva jõe taaselustamise ning tõugja ja tuura asustamise eest  MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus.

Konkursile saab kandideerida 4. novembrist 4. detsembrini läbi keskkonnatunnustuste kodulehekülje – www.keskkonnatunnustused.ee

Oma panuse konkursi parimate selgitamisel saab anda ka rahvas, nimelt toimub detsembris rahvahääletus, kus selgitatakse rahva lemmikud. Parimaid autasustatakse jaanuaris.

Aasta Keskkonnateo puhul on on Keskkonnaministeerium välja pannud auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot.

Lisaks on võitjal õigus kasutada keskkonnamärgist, et oma head tööd näidata ka teistele. Seda õunapuuõie kujulist märgist võib kasutada näiteks kirjaplangil, trükistel ja toodete/teenuste reklaamimisel.

Ootame kõiki aktiivselt osalema konkursil Aasta Keskkonnategu 2019. Kandideerida saab kuu aja jooksul, kuni 4. detsembrini ja parimaid tunnustame jaanuaris.