« Tagasi

Minister Aab tutvustab reedel Ida-Virumaal õiglase ülemineku kava

Rahandusministeeriumi pressiteade

03.03.2021

Riigihalduse minister Jaak Aab viibib 5. märtsil visiidil Ida-Virumaal, kus osaleb veebiseminaril Rohepööre ja Ida-Virumaa tulevik ning nurgakivi asetamisel OÜ TBHAWT Manufacturing tuulegeneraatorite tehasele Kohtla-Järve tööstuspargis.

„Ida-Virumaa tulevik kätkeb endast täna teemaderingi, mis määravad nii kohalikul kui riigi tasandil pikaajalised arengud," lausus minister Aab. „Saame kohapeal üheskoos vaadata, milliseid lahendusi ja võimalusi riigi vahendusel pakkuda, et üleminek kliimaneutraalsele majandusele tooks kaasa eelkõige arenguhüppe."

Narva tööstuspargis toimuval seminaril osaleb lisaks minister Aabile ka Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson. Seminaril arutatakse, mida tähendab rohepööre Ida-Virumaa jaoks ja kuidas Euroopa Liidu rahalised vahendid aitavad piirkonnas muutusi ellu viia ning miks võiks kasvule orienteeritud ettevõtted kaaluda oma tegevuse laiendamist Ida-Virumaale.

Samuti osaleb minister Jaak Aab OÜ TBHAWT Manufacturing uue tuulegeneraatorite tehase nurgakivi asetamise tseremoonial Kohtla-Järve tööstuspargis. Väliskapitalil tegutsevale energiatööstusettevõttele kuulub tööstuspargis kokku kolm krunti ning ettevõtte tegevusalaks on peamiselt väikesemahuliste tuuleturbiinide tootmine ja arendamine. Ettevõte propageerib jätkusuutlikku energiakasutust ja töötatakse selle nimel, et minimeerida negatiivset mõju keskkonnale järgides tootmises parimaid loodussõbralikke lahendusi.