« Tagasi

Seminar "Integreeritud teenused narkootikume tarvitavatele inimestele – peremeditsiini, apteekide, kohaliku omavalitsuse ja politsei roll"

Tervise Arengu Instituut korraldab  08.05.2019, Jõhvis (Jõhvi Kontserdimajas, Pargi tänav 40) seminari, mille eesmärgiks on:

• anda ülevaade sõltuvusest kui kroonilisest haigusest – miks inimesed tarvitavad narkootikume?

• anda ülevaade sõltlastele mõeldud teenustest Eestis– miks me neid vajame? Tutvustada kahjude vähendamise teenuse osutamise põhimõtted

• arutada perearstide/pereõdedega, apteekritega, kohalike omavalitsuste ja politsei töötajatega, kuidas parendada narkootikumide tarvitajatele suunatud teenuseid ja koostööd erinevate asustuste vahel

• üledooside ennetamise programmi integreerimine perearstikeskustesse, apteekidesse ja mujale.

Seminari ettekanded on vene keeles.

Päevakava:

10.30 - 11.00   Osalejate registreerimine, hommikukohv

11.00 - 11.10   Avasõnad ja ülevaade töötoa eesmärkidest (Kristel Kivimets)

11.10 - 12.15   Mis on sõltuvus ja miks inimesed tarvitavad narkootikume? Viljandi Haigla tegevused narkootikume tarvitavate inimeste aitamisel  (Anna Dzalalova)

12.15 - 13.00   Ülevaade narkootikume tarvitavatele inimestele mõeldud teenuste korraldusest Eestis. Kahjude vähendamise teenuse  osutamise põhimõtted (Svetlana Ovsjannikova)

13.00 - 14.00   Lõunapaus

14.00 - 14.20   Miks ja kuidas ma läbi kahjude vähendamise keskuse töö narkootikumide tarvitajaid aitan (Jekaterina Korenkova)

14.20 – 14.40 Projekt SÜTIK ja selle laienemine Ida-Virumaale. Uued narkootilised ained ja tarvitamistrendid (täpsustamisel)

14.40 - 15.30   Üledooside ennetamine ja naloksooni programmi integreerimine  – nasaalse naloksooni tutvustus (Kristel Kivimets)

15.30 - 16.00   Arutelu ja kokkuvõte (Kristel Kivimets ja Svetlana Ovsjannikova )

Koolitajad: Kristel Kivimets ja Svetlana Ovsjannikova, Tervise Arengu Instituut; Anna Dzalalova ja Jekaterina Korenkova, SA Viljandi Haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus.

Registreerimine: Palume seminaril osalejate nimed ja isikukoodid saata e-kirjaga aadressil anne.rannaveski@tai.ee hiljemalt 2. maiks 2019.

Seminar on osalejatele tasuta, ent kohtade arv on piiratud.