Perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima.

Eesti Perearstide Seltsi initsiatiivil kutsuvad perearstid ja -õed 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. Perearstikeskuses saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga ning üle 65-aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.

Sel perioodil keskendutakse vaktsineerimisele ja sellega seotud nõustamisele, samuti tagatakse erakorraline arstiabi. Perioodil võidakse lükata edasi kergemate tervisehädadega tegelemine, sõeluuringud, plaanilised krooniliste haigete tervisekontrollid ning selliste tervisetõendite tegemine, millega ei ole kiire.

Et see kõik võimalikult hästi õnnestuks ja inimesed, kellele perearstikeskus jääb kaugeks või kellel on liikumisraskused, palume koos perearstidega omavalitsuste abi. Kuna ettevõtmine on kokku pandud väga lühikese etteteatamisega, on sellega kiire.

  • Omavalitsustega võtavad ühendust Haigekassa piirkondlikud vaktsineerimiskoordinaatorid, et ühiselt korraldada kohapealne teavitus. Üleriikliku meediaga tegelevad küll sotsiaalministeerium ja Eesti Perearstide Selts, kuid väga oluline on, et info leviks ka kohapeal.
  • Piirkondlike vaktsineerimiskoordinaatorite kaudu edastatakse teile hiljemalt uue nädala alguseks kujundustega failid ja siseraadiote klipid.
  • Lisaks on oluline aidata transpordiga inimesi, kes mingil põhjusel ise kodust liikuma ei pääse. Mõnes piirkonnas võib olla hea mõte korraldada inimesele transport perearstikeskusesse, mõnel juhul aidata, et perearst või -õde jõuaks hoopis inimeseni. Sellise võimaluse võiks kohaliku perearstiga kokku leppida.
  • Omavalitsustele hüvitatakse vaktsineerimise korraldamisega seotud kulud (tööjõu, ruumide, transpordi, teavituse jne kulud), mis tähendab, et ettevõtmine ei jää raha taha.
  • Lisaks, valitsus leppis 19. oktoobril kokku, et kohalikku omavalitsust, kes suurendab elanike hõlmatust vaktsineeritusega võrreldes 1. oktoobri seisuga +10%, toetatakse viie euroga iga vaktsineeritud elaniku kohta. Teise astmena makstakse omavalitsusele toetust viis eurot iga vaktsineeritud elaniku kohta täiendavalt ka siis, kui täiskasvanud elanikkonnast on täisvaktsineeritud vähemalt 80%. Meede kehtib aasta lõpuni ning selleks kulub ligikaudu 11,5 miljonit eurot.

Kui tekib küsimusi vaktsineerimiskorralduse kohta, võtke palun ühendust oma piirkondliku koordinaatoriga, kontaktid: https://vaktsineeri.ee/uudised/maakondades-alustasid-tood-vaktsineerimise-koordinaatorid.

Kui tekib küsimusi vaktsineerimiskulude hüvitamise kohta, võtke palun ühendust: Sulev.Liivik@fin.ee, tel 611 3417.